Xulosa, nikoh yo‘qligi yoki ajralish to‘g‘risidagi guvohnomani Davlat xizmatlari markazi orqali yoki Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali (YIDXP) orqali onlayn ariza yuborish orqali olish mumki...
Vazirlar Mahkamasining 797-sonli ma'lumotiga ko‘ra, O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari sudlanganligi yo‘qligi (mavjudligi) to‘g‘risidagi guvohnomani ikki usulda olishlari mumkin
Ushbu qoidalar saytning barcha tashrif buyuruvchilari va foydalanuvchilari uchun amal qiladi. Sayt materiallaridan foydalangan holda, siz ushbu qoidalarni o'qib chiqqanligingizni, tushunganingizni va
Litsenziya 10.06.2014 y. T-0315-14-sonli
2021 yilga kelib, Evropa Ittifoqi 35 davlatni o‘z ichiga oladi. Ulardan: 27 – evrodan foydalaning, 8 – o‘z valyutasida qoldi. Ular Evropa Ittifoqiga kirmadilar, balki 12 mamlakatning valyutasiga o‘tdi...
Shengen bitimi 1995 yil 26 martda kuchga kirdi. 2021 yildan boshlab 30 davlat bilan Shengen bitimi imzolandi va 26 shtatda chegara nazoratining bekor qilinishi bilan amal qiladi.
Xonada odatda stolda qo‘shimcha xizmatlarning narxlari ro‘yxati ko‘rsatilgan varaq bo‘ladi (minibardagi ichimliklar narxi, kabel kanallari, kir yuvish va hk). Mehmonxona toifasi qanchalik baland bo‘ls...
Eng ommabop, sayyohlik nuqtai nazaridan, yirik mehmonxonalar standartlarni belgilaydigan, mezonlarga muvofiq sertifikatlaydigan va muvofiqligini nazorat qiluvchi assotsiatsiyaga kirishga harakat qilad...
Mehmonxona xonasini bron qilish yoki ta'tilga yo‘llanma sotib olayotganda, ular mehmonxona hududida turar joy turiga qisqartma yozadilar. Agar raqamlar tasnifini tushunmasangiz, bu qanday raqam ekanli...

A certificate of conclusion, absence of marriage or divorce can be obtained through the Center for Public Services or by submitting an online application through the Unified Portal of Interactive Publ...
Certificate No. 005514-11 dated June 22, 2015
According to the RKM No. 797, citizens of the Republic of Uzbekistan can obtain a certificate of absence (presence) of a criminal record in two ways
These rules apply to all visitors and users of the site. By using the materials of the Site, you confirm that you have read, understood and agree to abide by these rules.
As of 2021, the European Union includes 35 countries. Of these: 27 – use €, 8 – stayed with their own currency. They did not enter the European Union, but switched to the currency of € – 12 countries....
The Schengen Agreement entered into force on March 26, 1995. As of 2021, the Schengen Agreement has been signed with 30 states and is in effect with the abolition of border controls in 26 states.
In the room, there is usually a sheet on the table with a price list of additional services (prices for drinks in the minibar, cable channels, laundry, etc.). The higher the category of the hotel, the...
Most popular, from a tourist point of view, large hotels try to join an association that sets standards, certifies them according to criteria and monitors compliance
When booking a hotel room or buying a vacation voucher, they write the abbreviation of the type of accommodation on the territory of the hotel. But how to find out what kind of number it is if you do