2022-yil 21-oktabrdan boshlab xorijdan qaytgan xorijliklar va emlanmagan rossiyaliklar uchun kovid uchun PCR testlari bekor qilinadi
2022-yil 9-oktabr, yakshanba kuni yarim tundan boshlab Isroil davlatiga kirish deklaratsiyasini to‘ldirish talabi bekor qilinadi. Norezidentlar hali ham tibbiy sug‘urtaga ega bo‘lishlari shart
2022-yil oktabr oyidan jamoat transportida majburiy niqob taqish bekor qilinadi. 2022-yil 31-oktabrgacha niqoblar faqat shifoxonalar yoki boshqa tibbiyot muassasalarida talab qilinadi
2022-yil 30-sentabrdan boshlab Marokash hukumati koronavirusga kirishga qo‘yilgan asosiy cheklovlarni bekor qildi. Boshqa testlar yoki emlash sertifikatlari kerak emas
O‘tish Davlat chegarasini kesib o‘tish huquqini beruvchi amaldagi hujjatlarga muvofiq amalga oshiriladi. O‘tish bo‘yicha yakuniy qaror chegara nazorati bo‘limi tomonidan qabul qilinadi
2022-yil 11-oktabrdan sayyohlik agentliklari orqali sayohat va vizalar rasmiylashtirish talabi bekor qilinadi. Kuniga 50 ming kishining kelishiga qo'yilgan cheklov ham olib tashlanadi

From October 21, 2022, PCR tests for covid are canceled for both foreigners and unvaccinated Russians returning from abroad
Starting at midnight on Sunday, October 9, 2022, the requirement to fill out an entry declaration into the State of Israel is abolished. Non-residents are still required to have health insurance
From October 2022, the mandatory wearing of masks on public transport is cancelled. Until October 31, 2022, masks are required only in hospitals or other medical facilities
From September 30, 2022, the Moroccan authorities have lifted the main covid entry restrictions. No more tests or vaccination certificates are needed.
The pass is carried out according to valid documents for the right to cross the State Border. The final decision on the passage is made by the border control unit
From October 11, 2022, the requirement to arrange travel and visas through travel agencies is cancelled. The restriction on daily arrivals of 50,000 people will also be lifted