Isroilga kirish deklaratsiyasini to‘ldirish talabi bekor qilindi
Chet eldan Isroilga qaytganidan keyin 10 kun ichida o‘zini yomon his qilgan (yoshidan qat'iy nazar) PCR testidan o‘tishi kerak bo‘ladi. Antigen testidan farqli o‘laroq, PCR testi mamlakatga chet eldan kirib kelishi mumkin bo‘lgan yangi koronavirus shtammlarini aniqlashga qodir. Shuningdek, test sinovidan aeroportda soat 8:00 dan 22:00 gacha bagaj qabul qilingandan keyin kutish zalida va bojxona nazorati tugagandan so‘ng bepul topshirilishi mumkin.
Isroilga kelishdan oldin, agar siz koronavirusni tasdiqlagan bo‘lsangiz va Isroil davlati qoidalariga va jo‘nab ketgan mamlakat qoidalariga muvofiq hali tuzalmagan bo‘lsangiz, reys yoki kruizga chiqmang.
Turistlar uchun ma'lumot:
- Norezidentlar hali ham koronavirusni davolash uchun tibbiy sug‘urtaga ega bo‘lishlari kerak. (Sog‘liqni saqlash sug‘urtasi haqida ma'lumot)
- Chet ellik sayyohlar Isroilga kirishda Fuqarolik va immigratsiya boshqarmasi tomonidan belgilangan qoidalarga rioya qilishlari shart. (Sayohlar uchun Isroilga kirish bo‘yicha ko‘rsatmalar)
- Isroilda koronavirus bilan kasallanganligi tasdiqlangan chet elliklar chet elliklar uchun karantin qoidalariga rioya qilishlari kerak. (Karantin haqida ma'lumot)
20.05.2022
Isroilga kiruvchi yo‘lovchilar diqqatiga
2022-yil 21-maydan boshlab Isroil hukumati mamlakatga uchishdan oldin koronavirusga test o‘tkazish talabini bekor qildi.
Isroilga uchishdan oldin PCR testlarini o‘tkazish talabini bekor qilish fuqarolarga ham, sayyohlarga ham tegishli.
Sizga eslatib o‘tamiz (!) Yo‘lovchilar parvozga chiqishdan oldin 48 soat ichida Isroilga kirish deklaratsiyasini to'ldirishlari kerak.
01.03.2022
Isroilga kirishning yangi qoidalari
- Isroilga parvoz boshlanishidan kamida 48 soat oldin yo‘lovchi "Kirish hisoboti" shaklini to‘ldirishi va Isroil Sog‘liqni saqlash vazirligidan elektron ruxsatnoma va samolyotga chiqishdan oldin taqdim etilishi kerak bo‘lgan yashil talonni olishi kerak.
- Isroildan tashqarida 72 soatdan ko‘proq vaqt davomida bo‘lgan yo‘lovchilar va ekipaj a'zolari salbiy PCR testini taqdim etishlari kerak (jo‘nashdan 72 soat oldin bajarilgan). PCR testi ingliz tilida bo‘lishi va ro‘yxatdan o‘tish paytida taqdim etilgan bir qator pasportni o‘z ichiga olishi kerak.
- Isroilga yetib borgach, yo‘lovchilar o‘z mablag‘lari evaziga PCR tekshiruvidan o‘tadilar va PCR javobi olinmaguncha, o‘zlari izolyatsiyada qoladilar.
- Ayni paytda Isroil davlati orqali tranzitga faqat Isroil rezidentlari bo‘lgan fuqarolar ruxsat etiladi.
Qo‘shimcha ma'lumotni havolani bosish orqali topishingiz mumkin.
Isroilga tashrif buyurishni istaganlar uchun COVID-19 haqida ko‘proq ma'lumot bu erda.
05.01.2022
Isroil 2022-yil 9-yanvardan boshlab emlangan va sog‘ayib ketgan xorijlik fuqarolarning kirishiga ruxsat beradi
Hukumat rahbari hamda sog‘liqni saqlash, turizm, ichki ishlar va transport vazirlari qaroriga ko‘ra, Isroil 2022-yil 9-yanvardan boshlab emlangan va sog‘ayib ketgan (Sog‘liqni saqlash vazirligi tomonidan belgilangan) chet ellik sayyohlar uchun ochiq bo‘ladi "qizil zona".
Sayyohlar Isroilga uchishdan oldin, aeroportga kelgandan so‘ng darhol PCR testini yoki antigen testini o‘tkazishlari kerak. Ben-Gurion PCR testini o‘tkazishi va birinchi 24 soat davomida yoki PCR testining salbiy natijasi olinmaguncha karantinda bo‘lishi kerak.
[ ! ] Emlanmagan va kasal bo‘lmagan chet elliklar Isroilga kira olmaydi.
Isroilda tan olingan vaktsinalar:
- Moderna
- Pfizer
- Johnson&Johnson – Janssen
- AstraZeneca
- Covishield
- Sinopharm
- Sinovac
[ ! ] "Sputnik" 2022-yil 9-yanvardan boshlab sayyohlar Isroilga kirishi mumkin bo‘lgan vaksinalar qatoriga kirmagan.
Sog‘liqni saqlash vazirligining turistni emlangan yoki tuzalgan deb tan olish mezonlari
Moderna, Pfizer, AstraZeneca, Sinopharm, Sinovac vaktsinalari bilan emlangan shaxslar:
- Ikki dozada emlangan va vaktsinaning ikkinchi dozasini olgandan so‘ng, Isroilga kirishdan kamida 14 kun o‘tgan va Isroildan chiqishdan oldin 180 kundan ortiq bo‘lmagan.
- "Ko‘taruvchi" doza bilan emlangan va Isroilga kirishdan oldin emlashdan kamida 14 kun o‘tgan.
Johnson&Johnson vaktsinasi bilan emlangan shaxslar::
- Agar Isroilga kirishdan oldin vaktsina dozasini olgandan keyin kamida 14 kun va Isroildan chiqishdan oldin kamida 180 kun o‘tgan bo‘lsa.
- Vaktsinaning "kuchaytiruvchi" dozasi bilan emlangan (agar Isroilga kirishdan oldin vaktsina dozasi olingan kundan boshlab kamida 14 kun o‘tgan bo‘lsa)
Qayta tiklangan:
- NAAT testining ijobiy natijasi (molekulyar test – masalan, PCR) raqamli hujjatni taqdim etuvchilar (Sog‘liqni saqlash vazirligi tomonidan tasdiqlanishi mumkin).
Turistlar uchun kirish/chiqish qoidalari:
"Sariq zona" va "to‘q sariq zona" mamlakatlari:
- Vaktsinatsiya qilinmagan shaxslar to'liq karantindan o‘tishlari kerak
- To‘liq emlangan yoki tuzalib ketgan shaxslar Isroil aeroportiga etib kelganlarida 24 soat yoki PCR testining salbiy natijasini olmaguncha karantinda bo‘lishlari kerak
- Mamlakatda bo‘lganining 3-kunida qo‘shimcha test sinovlaridan o‘ta olmagan shaxslar to‘liq karantindan o‘tadilar
- Chet el fuqarolarining barcha davlatlardan kirishi taqiqlanadi, alohida ishlar bo‘yicha komissiya tomonidan tasdiqlangan hollar bundan mustasno
- "Sariq zona" mamlakatlariga chiqishga ruxsat berilgan
- "To'q sariq zonasi" mamlakatlariga sayohat qilishga ruxsat berilgan, ammo Sog‘liqni saqlash vazirligi ulardagi kasallanish darajasi tufayli u erga borishni tavsiya etmaydi
"Qizil zona" mamlakatlari:
- Ushbu mamlakatlarda oxirgi 14 kun ichida bo‘lgan shaxslar, hatto emlashning to‘liq kursini tugatgan yoki tuzalib ketgan bo‘lsalar ham, to‘liq karantindan o‘tishlari kerak
- Yo‘lovchilar "Eskemon" texnologik nazoratiga rozi bo‘lishlari sharti bilan uyda o‘zini-o‘zi karantin qilishlari mumkin bo‘ladi
- Texnik nazoratdan bosh tortgan yo‘lovchilar mehmonxonada karantinga olinadi
- Istisnolar komissiyasidan ruxsat olganlar bundan mustasno, Isroil fuqarolari va doimiy yashovchilari uchun "qizil zona" mamlakatlariga (xavf darajasi yuqori bo‘lgan mamlakatlar) sayohat qilish taqiqlanadi

The requirement to fill out an entry declaration to Israel is abolished
Starting at midnight on Sunday 9 October 2022, it is no longer necessary to fill out an entry declaration for Israel.
This is stated on the official government website.
Anyone who, after returning to Israel from abroad, feels unwell within 10 days (regardless of age) will have to undergo a PCR test. Unlike the antigen test, the PCR test is able to identify new strains of coronavirus that may enter the country from abroad. The test can also be taken free of charge at the airport from 8:00 to 22:00 in the waiting room after baggage claim and at the end of customs control.
Before arriving in Israel, if you have confirmed coronavirus and have not yet recovered according to the rules of the State of Israel and the rules of the country of departure, do not board a flight or cruise.
Information for tourists:
- Non-residents are still required to have health insurance with coronavirus treatment coverage. (Information about health insurance)
- Foreign tourists are required to follow the rules for entry into Israel set by the Office of Citizenship and Immigration. (Instructions for entering Israel for tourists)
- Foreigners who have been confirmed to have coronavirus while in Israel must follow quarantine guidelines for foreigners. (Quarantine information)
May 20, 2022
Attention passengers entering Israel
From May 21, 2022, the Israeli authorities have canceled the requirement to test for coronavirus before flying into the country.
The cancellation of the requirement for PCR tests before flying to Israel applies to both citizens and tourists.
We remind you (!) that passengers still need to fill out an entry declaration for Israel within 48 hours before boarding the flight.
March 1, 2022
New rules for entering Israel
- No later than 48 hours before the departure of the flight to Israel, the passenger must complete the "Entry Report" form and obtain an electronic authorization from the Israeli Ministry of Health and a green pass, which must be presented before boarding.
- Passengers and crew members who have been outside of Israel for more than 72 hours must provide a negative PCR test (done no more than 72 hours before departure). The PCR test must be in English and contain a series of a passport, which is provided at registration.
- Upon arrival in Israel, passengers undergo PCR testing at their own expense and remain in self-isolation until a PCR response is received.
- At the moment, transit through the State of Israel is allowed only for citizens who are residents of Israel.
Additional information can be found by clicking on the link.
More information about COVID-19 for those wishing to visit Israel here.
January 5, 2022
Entry of vaccinated and recovered foreign citizens is allowed
The head of government and the ministers of health, tourism, internal affairs and transport made a decision that from January 9, 2022, Israel will open for vaccinated and ill (as determined by the Ministry of Health) and foreign tourists arriving from all countries, except for the countries of the "red zone".
Tourists must do a PCR test or antigen test before flying to Israel, immediately after arriving at the airport. Ben-Gurion's PCR test and quarantine for the first 24 hours or until a negative PCR test result.
[ ! ] Foreigners who have not been vaccinated and who have not been ill cannot enter Israel.
Vaccines recognized in Israel:
- Moderna
- Pfizer
- Johnson&Johnson – Janssen
- AstraZeneca
- Covishield
- Sinopharm
- Sinovac
[ ! ] Sputnik is not yet among the vaccines with which tourists will be able to enter Israel from January 9, 2022.
Criteria of the Ministry of Health for the recognition of a tourist vaccinated or ill
Persons vaccinated with Moderna, Pfizer, AstraZeneca, Sinopharm, Sinovac vaccines:
- Vaccinated with two doses and after receiving the second dose of the vaccine, at least 14 days passed before entering Israel and no more than 180 days before leaving Israel
- Vaccinated with a "booster" dose and at least 14 days elapsed from the moment of vaccination before entering Israel
Individuals vaccinated with Johnson & Johnson vaccine:
- If, after receiving a dose of the vaccine, at least 14 days have passed before entering Israel and no more than 180 days before leaving Israel
- Vaccinated with a "booster" dose of the vaccine (if after receiving the dose of the vaccine, at least 14 days have passed before entering Israel)
Recovered:
- Presenters of a digital document (which can be verified by the Ministry of Health) of a positive NAAT test result (molecular test – for example, PCR)
Rules of entry/exit for tourists to/from:
The countries of the "yellow zone" and "orange zone":
- Unvaccinated individuals will have to go through full quarantine
- Individuals who have completed the full course of vaccination or recovered will have to undergo quarantine for 24 hours or until a negative PCR test result is obtained upon arrival at the airport in Israel
- Persons who have not passed an additional test on the 3rd day of stay in the country will have to go through full quarantine
- Entry to foreign citizens from all states is prohibited, with the exception of cases approved by the Commission for Special Cases
- Travel to the countries of the "yellow zone" is allowed
- Travel to the countries of the "orange zone" is allowed, but the Ministry of Health does not recommend traveling there due to the incidence of diseases in them
Countries of the "red zone":
- Persons who have been in these countries for the last 14 days, even if they have completed the full course of vaccination or are recovered, must undergo full quarantine
- Passengers will be able to undergo quarantine at home, provided that they agree to the technological control of Ekemon
- Passengers who refuse technical control will be quarantined at the hotel
- Traveling to the countries of the "red zone" (countries with the highest level of risk) is prohibited for citizens and permanent residents of Israel, with the exception of those who have received permission from the Commission on Exceptions