Isroilga kirish deklaratsiyasini to‘ldirish talabi bekor qilindi
Chet eldan Isroilga qaytganidan keyin 10 kun ichida o‘zini yomon his qilgan (yoshidan qat'iy nazar) PCR testidan o‘tishi kerak bo‘ladi. Antigen testidan farqli o‘laroq, PCR testi mamlakatga chet eldan kirib kelishi mumkin bo‘lgan yangi koronavirus shtammlarini aniqlashga qodir. Shuningdek, test sinovidan aeroportda soat 8:00 dan 22:00 gacha bagaj qabul qilingandan keyin kutish zalida va bojxona nazorati tugagandan so‘ng bepul topshirilishi mumkin.
Isroilga kelishdan oldin, agar siz koronavirusni tasdiqlagan bo‘lsangiz va Isroil davlati qoidalariga va jo‘nab ketgan mamlakat qoidalariga muvofiq hali tuzalmagan bo‘lsangiz, reys yoki kruizga chiqmang.
Turistlar uchun ma'lumot:
- Norezidentlar hali ham koronavirusni davolash uchun tibbiy sug‘urtaga ega bo‘lishlari kerak. (Sog‘liqni saqlash sug‘urtasi haqida ma'lumot)
- Chet ellik sayyohlar Isroilga kirishda Fuqarolik va immigratsiya boshqarmasi tomonidan belgilangan qoidalarga rioya qilishlari shart. (Sayohlar uchun Isroilga kirish bo‘yicha ko‘rsatmalar)
- Isroilda koronavirus bilan kasallanganligi tasdiqlangan chet elliklar chet elliklar uchun karantin qoidalariga rioya qilishlari kerak. (Karantin haqida ma'lumot)
20.05.2022
Isroilga kiruvchi yo‘lovchilar diqqatiga
2022-yil 21-maydan boshlab Isroil hukumati mamlakatga uchishdan oldin koronavirusga test o‘tkazish talabini bekor qildi.
Isroilga uchishdan oldin PCR testlarini o‘tkazish talabini bekor qilish fuqarolarga ham, sayyohlarga ham tegishli.
Sizga eslatib o‘tamiz (!) Yo‘lovchilar parvozga chiqishdan oldin 48 soat ichida Isroilga kirish deklaratsiyasini to'ldirishlari kerak.
01.03.2022
Isroilga kirishning yangi qoidalari
- Isroilga parvoz boshlanishidan kamida 48 soat oldin yo‘lovchi "Kirish hisoboti" shaklini to‘ldirishi va Isroil Sog‘liqni saqlash vazirligidan elektron ruxsatnoma va samolyotga chiqishdan oldin taqdim etilishi kerak bo‘lgan yashil talonni olishi kerak.
- Isroildan tashqarida 72 soatdan ko‘proq vaqt davomida bo‘lgan yo‘lovchilar va ekipaj a'zolari salbiy PCR testini taqdim etishlari kerak (jo‘nashdan 72 soat oldin bajarilgan). PCR testi ingliz tilida bo‘lishi va ro‘yxatdan o‘tish paytida taqdim etilgan bir qator pasportni o‘z ichiga olishi kerak.
- Isroilga yetib borgach, yo‘lovchilar o‘z mablag‘lari evaziga PCR tekshiruvidan o‘tadilar va PCR javobi olinmaguncha, o‘zlari izolyatsiyada qoladilar.
- Ayni paytda Isroil davlati orqali tranzitga faqat Isroil rezidentlari bo‘lgan fuqarolar ruxsat etiladi.
Qo‘shimcha ma'lumotni havolani bosish orqali topishingiz mumkin.
Isroilga tashrif buyurishni istaganlar uchun COVID-19 haqida ko‘proq ma'lumot bu erda.
05.01.2022
Isroil 2022-yil 9-yanvardan boshlab emlangan va sog‘ayib ketgan xorijlik fuqarolarning kirishiga ruxsat beradi
Hukumat rahbari hamda sog‘liqni saqlash, turizm, ichki ishlar va transport vazirlari qaroriga ko‘ra, Isroil 2022-yil 9-yanvardan boshlab emlangan va sog‘ayib ketgan (Sog‘liqni saqlash vazirligi tomonidan belgilangan) chet ellik sayyohlar uchun ochiq bo‘ladi "qizil zona".
Sayyohlar Isroilga uchishdan oldin, aeroportga kelgandan so‘ng darhol PCR testini yoki antigen testini o‘tkazishlari kerak. Ben-Gurion PCR testini o‘tkazishi va birinchi 24 soat davomida yoki PCR testining salbiy natijasi olinmaguncha karantinda bo‘lishi kerak.
[ ! ] Emlanmagan va kasal bo‘lmagan chet elliklar Isroilga kira olmaydi.
Isroilda tan olingan vaktsinalar:
- Moderna
- Pfizer
- Johnson&Johnson – Janssen
- AstraZeneca
- Covishield
- Sinopharm
- Sinovac
[ ! ] "Sputnik" 2022-yil 9-yanvardan boshlab sayyohlar Isroilga kirishi mumkin bo‘lgan vaksinalar qatoriga kirmagan.
Sog‘liqni saqlash vazirligining turistni emlangan yoki tuzalgan deb tan olish mezonlari
Moderna, Pfizer, AstraZeneca, Sinopharm, Sinovac vaktsinalari bilan emlangan shaxslar:
- Ikki dozada emlangan va vaktsinaning ikkinchi dozasini olgandan so‘ng, Isroilga kirishdan kamida 14 kun o‘tgan va Isroildan chiqishdan oldin 180 kundan ortiq bo‘lmagan.
- "Ko‘taruvchi" doza bilan emlangan va Isroilga kirishdan oldin emlashdan kamida 14 kun o‘tgan.
Johnson&Johnson vaktsinasi bilan emlangan shaxslar::
- Agar Isroilga kirishdan oldin vaktsina dozasini olgandan keyin kamida 14 kun va Isroildan chiqishdan oldin kamida 180 kun o‘tgan bo‘lsa.
- Vaktsinaning "kuchaytiruvchi" dozasi bilan emlangan (agar Isroilga kirishdan oldin vaktsina dozasi olingan kundan boshlab kamida 14 kun o‘tgan bo‘lsa)
Qayta tiklangan:
- NAAT testining ijobiy natijasi (molekulyar test – masalan, PCR) raqamli hujjatni taqdim etuvchilar (Sog‘liqni saqlash vazirligi tomonidan tasdiqlanishi mumkin).
Turistlar uchun kirish/chiqish qoidalari:
"Sariq zona" va "to‘q sariq zona" mamlakatlari:
- Vaktsinatsiya qilinmagan shaxslar to'liq karantindan o‘tishlari kerak
- To‘liq emlangan yoki tuzalib ketgan shaxslar Isroil aeroportiga etib kelganlarida 24 soat yoki PCR testining salbiy natijasini olmaguncha karantinda bo‘lishlari kerak
- Mamlakatda bo‘lganining 3-kunida qo‘shimcha test sinovlaridan o‘ta olmagan shaxslar to‘liq karantindan o‘tadilar
- Chet el fuqarolarining barcha davlatlardan kirishi taqiqlanadi, alohida ishlar bo‘yicha komissiya tomonidan tasdiqlangan hollar bundan mustasno
- "Sariq zona" mamlakatlariga chiqishga ruxsat berilgan
- "To'q sariq zonasi" mamlakatlariga sayohat qilishga ruxsat berilgan, ammo Sog‘liqni saqlash vazirligi ulardagi kasallanish darajasi tufayli u erga borishni tavsiya etmaydi
"Qizil zona" mamlakatlari:
- Ushbu mamlakatlarda oxirgi 14 kun ichida bo‘lgan shaxslar, hatto emlashning to‘liq kursini tugatgan yoki tuzalib ketgan bo‘lsalar ham, to‘liq karantindan o‘tishlari kerak
- Yo‘lovchilar "Eskemon" texnologik nazoratiga rozi bo‘lishlari sharti bilan uyda o‘zini-o‘zi karantin qilishlari mumkin bo‘ladi
- Texnik nazoratdan bosh tortgan yo‘lovchilar mehmonxonada karantinga olinadi
- Istisnolar komissiyasidan ruxsat olganlar bundan mustasno, Isroil fuqarolari va doimiy yashovchilari uchun "qizil zona" mamlakatlariga (xavf darajasi yuqori bo‘lgan mamlakatlar) sayohat qilish taqiqlanadi

Отменяется требование заполнения декларации въезда в Израиль
Начиная с полуночи воскресенья 9 октября 2022 – больше нет необходимости в заполнении декларации въезда в Израиль.
Об этом говорится на официальном правительственном сайте.
Все, кто после возвращения в Израиль из-за границы плохо себя почувствует в течение 10 дней (независимо от возраста), должен будет пройти ПЦР-тест. В отличие от теста на антиген ПЦР-тест способен идентифицировать новые штаммы коронавируса, которые могут попасть в страну из-за границы. Тест также можно пройти бесплатно в аэропорту с 8:00 до 22:00 в зале ожидания после получения багажа и по окончанию таможенного контроля.
Перед прибытием в Израиль если у вас подтвержден коронавирус и вы еще не выздоровели по правилам государства Израиль и по правилам страны выезда – не садитесь на рейс или круиз.
Информация для туристов:
- Нерезиденты по-прежнему должны иметь медицинскую страховку с покрытием лечения коронавируса. (Информация о медицинской страховке)
- Иностранные туристы обязаны следовать правилам о въезде в Израиль, установленными Управлением по делам гражданства и иммиграции. (Инструкция по въезду в Израиль для туристов)
- Иностранцы, у которых был подтвержден коронавирус во время пребывания в Израиле, должны следовать карантинным рекомендациям для иностранцев. (Информация о карантине)
20.05.2022
Вниманию пассажиров въезжающих в Израиль
Власти Израиля с 21 мая 2022 года отменили требование о тестировании на коронавирус перед вылетом в страну.
Отмена требования ПЦР-тестов перед вылетом в Израиль касается как граждан, так и туристов.
Напоминаем (!) что пассажиры по-прежнему должны заполнять декларацию о въезде в Израиль в течение 48 часов до посадки на рейс.
01.03.2022
Правила для въезда в Израиль
- Не позднее, чем за 48 часов до вылета рейса в Израиль пассажир должен заполнить форму «Отчет о въезде» и получить электронное разрешение от Министерства Здравоохранения Израиля и зеленый пропуск, который необходимо предоставить до посадки на борт.
- Пассажиры и члены экипажа, которые находились за пределами Израиля более 72 часов, должны предоставить отрицательный ПЦР-тест (сделанный не более, чем за 72 часа перед вылетом). ПЦР-тест должен быть на английском языке и содержать серию паспорта, который предоставляется на регистрации.
- По прибытию в Израиль пассажиры проходят ПЦР-тестирование за свой счет, и находятся на самоизоляции до получения ответа ПЦР-тестирования.
- На данный момент транзит через государство Израиля разрешен только гражданам-резидентам Израиля.
С дополнительной информацией можно ознакомиться, перейдя по ссылке.
Более подробная информация о COVID-19 для желающих посетить Израиль здесь.
05.01.2022
Разрешается въезд вакцинированным и переболевшим иностранным гражданам
Глава правительства и министры здравоохранения, туризма, внутренних дел и транспорта вынесли решение о том, что с 9 января 2022 года Израиль открывается для привитых и переболевших (по определению министерства здравоохранения) иностранных туристов, прилетающих из всех стран, кроме стран «красной зоны».
Туристы должны сделать ПЦР-тест или антиген-проверку перед вылетом в Израиль, сразу после прилета в аэропорту им. Бен-Гуриона сдать ПЦР-тест и находиться на карантине первые 24 часа или до получения отрицательного результата ПЦР-теста.
[ ! ] Не прошедшие вакцинацию и не переболевшие иностранцы в Израиль въезжать не могут.
Признанные в Израиле вакцины:
- Moderna
- Pfizer
- Johnson&Johnson – Janssen
- AstraZeneca
- Covishield
- Sinopharm
- Sinovac
[ ! ] «Спутник V» пока не входит в число вакцин, с которыми туристы смогут въехать в Израиль с 9 января 2022 года.
Критерии Минздрава для признания туриста привитым или переболевшим
Лица, привитые вакцинами Moderna, Pfizer, AstraZeneca, Sinopharm, Sinovac:
- Привиты двумя дозами и после получения второй дозы вакцины прошло не менее 14 дней до въезда в Израиль и не более 180 до выезда из Израиля
- Привиты «бустерной» дозой и с момента прививки прошло не менее 14 дней до въезда в Израиль
Лица, привитые вакциной Johnson&Johnson:
- Если после получения дозы вакцины прошло не менее 14 дней до въезда в Израиль и не более 180 до выезда из Израиля
- Привиты «бустерной» дозой вакцины (если после получения дозы вакцины прошло не менее 14 дней до въезда в Израиль)
Переболевшие:
- Предъявители цифрового документа (который может быть проверен Минздравом) о положительном результате теста NAAT (молекулярный тест – например, ПЦР)
Правила въезда/выезда для туристов в/из:
Стран «желтой зоны» и «оранжевой зоны»:
- Лица, не прошедшие вакцинацию, должны будут пройти полный карантин
- Лица, прошедшие полный курс вакцинации или выздоровевшие, должны будут пройти карантин 24 часа или до получения отрицательного результата анализа ПЦР, сданного по прилету в аэропорту Израиля
- Лица, не сдавшие дополнительный тест на 3-й день пребывания в стране, должны будут пройти полный карантин
- Въезд иностранным гражданам из всех государств запрещается, за исключением случаев, утвержденных Комиссией по особым случаям
- Выезд в страны «желтой зоны» разрешен
- Выезд в страны «оранжевой зоны» разрешен, но Министерство здравоохранения не рекомендует совершать туда поездки из-за уровня заболеваемости в них
Стран «красной зоны»:
- Лица, которые находились последние 14 дней в данных странах, даже если они прошли полный курс вакцинации или являются выздоровевшими, должны пройти полный карантин
- Пассажиры смогут пройти карантин на дому, при условии, что они дадут согласие на технологический контроль «Эскемон»
- Пассажиры, которые откажутся от технического контроля, будут проходить карантин в гостинице
- Выезд в страны «красной зоны» (страны с максимальным уровнем риска) запрещен гражданам и постоянным жителям Израиля, за исключением тех, кто полцчил разрешение от Комиссии по исключениям