Aprel oyidan boshlab O‘zbekiston har hafta shanba kunlari Toshkent–Moskva–Toshkent yo‘nalishi bo‘yicha muntazam parvozlarni tikladi, deb xabar berdi Uzbekistan Airways matbuot xizmati.
Avvalroq Rossiya haftasiga bir marta parvozlar chastotasi bilan O‘zbekiston bilan parvozlar tiklanishi haqida e'lon qilgandi. Aeroflot Airlines aviakompaniyasi parvozni yakshanba kunlari amalga oshiradi, deb xabar berdi Rossiyaning Toshkentdagi elchixonasining konsullik bo‘limi.
Uzbekistan Airwaysning ma'lum qilishicha, Rossiyaga kirish cheklovlari hisobga olinmagan holda, faqat O‘zbekistonning barcha fuqarolari va O‘zbekistonda propiskaga ega bo‘lgan xorijliklar muntazam reysga ruxsat etiladi, Rossiya hukumatining 2020 yil 16 martdagi 635-r buyrug'i bilan taqdim etilgan.

Узбекистан с апреля возобновляет на еженедельной основе по субботам регулярный рейс по маршруту Ташкент-Москва-Ташкент, сообщила пресс-служба авиакомпании Uzbekistan Airways.
Ранее о возобновлении авиасообщения с Узбекистаном с частотой рейсов один раз в неделю заявила Россия. Авиакомпания «Аэрофлот» будет выполнять рейс по воскресеньям, сообщил консульский отдел посольства России в Ташкенте.
По данным Uzbekistan Airways, только к регулярному рейсу допускаются все граждане Узбекистана и иностранцы с видом на жительство в Узбекистане без учёта ограничений по въезду в Россию, предусмотренных распоряжением правительства России 635-р от 16.03.2020 года.