Aprel oyidan boshlab O‘zbekiston har hafta shanba kunlari Toshkent–Moskva–Toshkent yo‘nalishi bo‘yicha muntazam parvozlarni tikladi, deb xabar berdi Uzbekistan Airways matbuot xizmati.
Avvalroq Rossiya haftasiga bir marta parvozlar chastotasi bilan O‘zbekiston bilan parvozlar tiklanishi haqida e'lon qilgandi. Aeroflot Airlines aviakompaniyasi parvozni yakshanba kunlari amalga oshiradi, deb xabar berdi Rossiyaning Toshkentdagi elchixonasining konsullik bo‘limi.
Uzbekistan Airwaysning ma'lum qilishicha, Rossiyaga kirish cheklovlari hisobga olinmagan holda, faqat O‘zbekistonning barcha fuqarolari va O‘zbekistonda propiskaga ega bo‘lgan xorijliklar muntazam reysga ruxsat etiladi, Rossiya hukumatining 2020 yil 16 martdagi 635-r buyrug'i bilan taqdim etilgan.

Regular flights of Uzbekistan Airways to Moscow – on Saturdays
Since April, Uzbekistan has resumed regular flights on the route Tashkent-Moscow-Tashkent on a weekly basis on Saturdays, the press service of Uzbekistan Airways reported.
Earlier, Russia announced the resumption of flights with Uzbekistan with a frequency of flights once a week. Aeroflot Airlines will operate the flight on Sundays, the consular section of the Russian embassy in Tashkent said.
According to Uzbekistan Airways, only all citizens of Uzbekistan and foreigners with a residence permit in Uzbekistan are allowed on a regular flight, without taking into account the restrictions on entry into Russia, provided for by the order of the Russian government 635-r dated March 16, 2020.