Dubay va Abu-Dabiga kirish uchun endi emlash sertifikatlari va PCR testlari talab qilinmaydi
2022-yil 8-noyabrdan boshlab Dubayga yoki Dubaydan tranzit orqali o‘tuvchi sayohatchilardan COVID-19 emlash sertifikatini taqdim etishlari yoki PCR testlarini o‘tkazishlari shart emas.
Dubaydan yoki Dubay orqali sayohat qilayotgan yo‘lovchilar faqat belgilangan mamlakat uchun tranzit va kirish talablariga rioya qilishlari kerak.
Parvozga ruxsat olish uchun siz sayohat qilayotgan va tranzit o‘tayotgan barcha mamlakatlarning talablariga javob berishingiz kerak. Bu sizning jo‘nash mamlakatingiz, tranzit mamlakatingiz va yakuniy manzilingizga taalluqlidir. Bundan tashqari, yaqinda qilgan sayohatingizga oid siyosatlar amal qilishi mumkin.
Fuqaroligingizga qarab, kelishingiz bilan viza olishingiz yoki jo‘nashdan oldin Dubay Immigratsiya xizmatiga oldindan turistik vizaga murojaat qilishingiz mumkin.
Sizga viza kerakmi yoki yo‘qligini tekshiring
BAAga vizani qanday olish mumkin
07.11.2022
BAAda kovid cheklovlarining aksariyati mamlakat ichida olib tashlanadi
2022 yil 7-noyabrdan boshlab Birlashgan Arab Amirliklari barcha kovid cheklovlarini bekor qilishni va mamlakat ichidagi barcha ehtiyot choralarini bekor qilishni e'lon qildi
Tadbirlarni, xususan, sport, ko‘ngilochar, madaniy tadbirlarni o‘tkazishda tashkilotchilar epidemiologik vaziyatga, tadbir turiga yoki ahamiyatiga qarab tashrif shartlarini joriy etish huquqiga ega.
Muhim! Kirish qoidalari hali o‘zgarmaydi!
COVID-19 bilan kasallangan shaxslar uchun besh kunlik izolyatsiya davri ham davom etmoqda.
Bu haqda ma'lumot NCEMA va Gulf News favqulodda vaziyatlar boshqarmasi tomonidan e'lon qilindi.
26.02.2022
Dubaydan/ga ketayotgan yo‘lovchilar uchun qoidalar
Dubayga/dan/orqali uchadigan yo‘lovchilar uchun tartiblar tez-tez o‘zgarib turadi va shuning uchun biz bu erda sayohatingizni rejalashtirishda bilishingiz kerak bo‘lgan hamma narsani tayyorladik.
O‘zgarishlar 2022-yil 26-fevraldan kuchga kiradi
Dubayga kelgan barcha yo‘lovchilar
1. DECLARATION FORMni to‘ldirish va COVID19 mobil ilovasini – DXB Smart ilovasini (App Store, Google Play) yuklab olish va jo‘nab ketishdan oldin yoki yetib kelishdan keyin ro‘yxatdan o‘tish kerak.
2. Dubayga kelgan barcha yo‘lovchilar (sayyohlar/kelishdagi vizalar) BAAda qo‘llanilishi mumkin bo‘lgan amaldagi tibbiy sug‘urtaga ega bo‘lishi kerak.
3. Dubay aeroportlari orqali uchayotgan barcha tranzit/transfer yo‘lovchilariga tegishli tibbiy sug‘urtani olib yurish tavsiya etiladi.
4. Ketish mamlakatidagi tasdiqlangan laboratoriyada COVID-19 uchun PCR testini topshiring. Reysga ruxsat olish uchun salbiy natijaning chop etilgan nusxasini ingliz yoki arab tillarida yuboring. Mobil telefonlardagi elektron nusxalar va qo‘lda yozilgan test natijalari qabul qilinmaydi.
5. Quyidagi kabi COVID-19 ehtiyot choralariga rioya qiling:
Dubaydan uchadigan barcha yo‘lovchilar
Dubaydan jo‘nab ketayotgan barcha yo‘lovchilar tranzit o‘tayotgan mamlakatlar, shuningdek, yakuniy manzil mamlakati talablariga javob berishi kerak.
Dubay orqali tranzit o‘tayotgan yo‘lovchilar
Dubayga parvoz qilishdan oldin yo‘lovchilardan COVID-19 PCR testining salbiy natijasini taqdim etishlari shart emas, agar:
Tranzit mamlakatlar va yakuniy manzilning barcha talablarini bajara olishingizga ishonch hosil qiling (!).
Agar siz Dubay orqali tranzit o‘tayotgan bo‘lsangiz va sayohatingiz Bangladesh, Kongo Demokratik Respublikasi, Efiopiya, Hindiston, Liberiya, Nepal, Pokiston, Syerra-Leone, Shri-Lankada boshlansa, quyidagilarni qilishingiz kerak:
48 soatlik PCR testi talab qilinadigan mamlakatlardan sayohat qilgan yo‘lovchilar
Misr, Efiopiya, Eron, Iroq, Livan, Rossiya Federatsiyasi, O‘zbekiston, Janubiy Sudan, Sudan, Tojikiston, Tanzaniya, Turkiya, Uganda, Ukraina dan Dubayga sayohat qilgan yo‘lovchilar:
1. Parvozni ro‘yxatdan o‘tkazishda quyidagi hujjatlardan birini taqdim eting:*
* Yuqoridagi barcha hujjatlar ingliz/arab tillarida chop etilishi va QR kodiga ega bo‘lishi kerak.
2. Dubay/Sharja aeroportiga yetib kelgandan so‘ng aeroportda PCR testidan o‘tish shart.
3. Sinov natijasini olishdan oldin yo‘lovchi o‘zini izolyatsiya qilishda bo‘lishi kerak.
Ushbu mamlakatlardan Dubay orqali sayohat qilayotgan yo‘lovchilar har qanday keyingi tranzit punktini yoki ushbu yo‘lovchilarning yakuniy manziliga kirishini tartibga soluvchi shartlar/shartlarga bo‘ysunadi.
72 soatlik PCR testi talab qilinadigan mamlakatlardan sayohat qilayotgan yo‘lovchilar
Agar siz BAA rezidenti bo‘lsangiz yoki quyida sanab o‘tilmagan har qanday mamlakatdan Dubayga kelgan mehmon bo‘lsangiz, siz COVID-19 PCR testining salbiy natijasini taqdim etishingiz kerak (Dubayga parvozingiz jo‘nashidan kamida 72 soat oldin jo‘nash mamlakatida o‘tkazilgan testdan).
BAA rezident vizasi egalariga qo‘yiladigan talablar
Agar yashash vizangiz Dubaydan boshqa biron-bir amirlik tomonidan berilgan bo‘lsa, parvozingizni bron qilishdan oldin uaeentry.ica.gov.ae manzilida BAAga kirish/qayta kirishingizni tasdiqlashingiz kerak bo‘ladi. Dubayga kirish/qayta kirish uchun ruxsatnomasiz sizga parvozga ruxsat berilmaydi. Vizangizning amal qilish muddatini ushbuhavola orqali tekshirishingiz mumkin
E'tibor bering (!) Agar siz BAAda yashash vizasiga ega bo‘lsangiz, mamlakat tashqarisida 180 kundan ortiq qolmasligingiz kerak.
Afrika davlatlaridan sayohat qilgan yo‘lovchilar
2021-yil 29-noyabrdan keyingi ogohlantirishga qadar Botsvana, Esvatini, Lesoto, Mozambik, Namibiya, Janubiy Afrika yoki Zimbabvedan sayohat qilgan yoki so‘nggi 14 kun ichida ushbu mamlakatlar orqali tranzit o‘tgan yo‘lovchilarga Dubayga kirish yoki tranzit o‘tkazish taqiqlanadi.
Bu quyidagilarga taalluqli emas:
Cheklangan yo‘lovchilar toifalari quyidagilarga ega bo‘lishi kerak:
Dubaydan Botsvana, Esvatini, Lesoto, Mozambik, Namibiya, Janubiy Afrika va Zimbabvega jo‘nab ketishga ruxsat berilgan. Biroq, BAA fuqarolariga quyidagi istisnolardan tashqari ushbu mamlakatlarga kirish taqiqlanadi:
Nigeriya, Uganda, Vetnam yoki Zambiyadan sayohat qilgan yo‘lovchilar
2021-yil 27-noyabrdan boshlab, oxirgi 14 kun ichida Nigeriya, Uganda, Vetnam, Zambiyada bo‘lgan yoki tranzit orqali o‘tgan yo‘lovchilar Dubayga faqat COVID-19 uchun PCR testi salbiy natijasining chop etilgan nusxasini taqdim etgandan so‘ng sayohat qilishlari mumkin bo‘ladi. (QR kodi ko‘rsatilgan holda) ingliz yoki arab tillarida, jo‘nash mamlakatida tasdiqlangan tibbiy muassasada Dubayga parvoz boshlanishidan 72 soat oldin topshiriladi.
Yo‘lovchilar jo‘nab ketish aeroportida tezkor PCR testidan o‘tishlari shart emas, lekin Dubayga yetib kelganlarida PCR testidan o‘tishlari kerak.
BAA rezidentlariga BAAga qaytish uchun Rezidentlar va xorijliklar ishlari bo‘yicha Bosh boshqarmasi (GDRFA) yoki Federal shaxsni aniqlash va fuqarolik boshqarmasi (ICA) tomonidan berilgan ruxsatnoma kerak emas.
Cheklangan mamlakatlardan sayohat qilgan yo‘lovchilar
Oxirgi 14 kun ichida cheklangan mamlakatlarga (Afg‘oniston, Bangladesh, Hindiston, Nepal, Pokiston, Shri-Lanka va Sudan) bo‘lgan/yoki tranzit orqali o‘tgan yo‘lovchilar, agar ular har qanday turdagi viza va/yoki hujjatlarga ega bo‘lsa, Dubayga borishlariga ruxsat etiladi. kirish ruxsatnomasi (BAAdagi tegishli organ tomonidan taqdim etilgan) va quyidagi kirish talablari bilan:
Yuqoridagi mamlakatlarning istalganidan ushbu mamlakatlardan biri orqali cheklovlar bilan jo‘nab ketayotgan yo‘lovchilar tranzit punktida Dubayga parvoz boshlanishidan 6 soat oldin yoki jo‘nash joyida, agar ular kiritilmagan bo‘lsa, uchishdan 6 soat oldin tezkor PCR testidan o‘tishi kerak tranzit bandida.
Yuqorida sanab o‘tilmagan mamlakatdan cheklovlar mavjud bo‘lgan mamlakat orqali jo‘nab ketayotgan yo‘lovchilar Dubayga parvozdan 6 soat oldin (agar ular tranzit punktiga kirgan bo‘lsa) tranzit nuqtasida tezkor PCR testidan o‘tishlari kerak.
[ ! ] Yuqoridagi barcha kirish talablariga javob bera olmaydigan yo‘lovchilar Dubayga sayohat qilishdan oldin mamlakatda cheklovlarsiz 14 kun qolishlari kerak. |
Cheklovsiz mamlakatlardan sayohat qiluvchi yo‘lovchilar
Agar siz BAA rezidenti bo‘lsangiz yoki mamlakatdan BAAga cheklovsiz kelgan bo‘lsangiz, Dubayga parvozingiz boshlanishidan kamida 72 soat oldin jo‘nash mamlakatida o‘tkazilgan COVID-19 uchun PCR testining salbiy natijasini taqdim etishingiz kerak.
Quyidagi mamlakatlardan kelgan yo‘lovchilar Dubayga qo‘nayotganda qo‘shimcha PCR testidan o‘tishlari kerak: Angola, Argentina, Ozarbayjon, Bosniya va Gersegovina, Braziliya, Kambodja, Chili, Jibuti, Misr, Eritreya, Gruziya, Gana, Gvineya, Eron , Iroq, Kot-d'Ivuar, Iordaniya, Keniya, Qirg‘iziston, Livan, Marokash, Myanma, Filippin, Ruminiya, Rossiya Federatsiyasi, Ruanda, Senegal, Slovakiya, Somali, Somaliland, Janubiy Sudan, Suriya, Tojikiston, Tanzaniya, Tunis, Turkiya, Turkmaniston, O‘zbekiston, Ukraina.
Misr yoki Livandan kelgan yo‘lovchilar
Misr yoki Livandan Dubayga yetib kelgan yo‘lovchilar jo‘nashdan kamida 72 soat oldin sertifikatlangan laboratoriyada (ular sayohat qilayotgan mamlakatda) ingliz yoki arab tillarida o‘tkazilgan COVID-19 uchun PCR testining salbiy natijasining chop etilgan nusxasini taqdim etishlari kerak ularning Dubayga parvozi. Sinov natijasi QR kodini ko‘rsatishi kerak.
BAA fuqarolari va birinchi darajali qarindoshlari Dubayga qaytmoqda
Birlashgan Arab Amirliklari fuqarolari, qayerdan uchayotganligi va u yerda o‘tkazgan vaqtidan qat'i nazar, Dubayga qaytishdan oldin PCR testidan o‘tishlari shart emas. Birlashgan Arab Amirliklari fuqarolari Dubayga kelganlarida sinovdan o‘tadilar.
Dubayga kelishdan oldin PCR testidan o‘tish talabidan ozod qilish quyidagi yo‘lovchi toifalariga ham tegishli:
Ushbu yo‘lovchilar qarindoshlari yoki homiylari bilan bir reysda bo‘lishlari kerak.
PCR testi
Ketishdan oldin:
[ ! ] Mobil telefonlardagi elektron nusxalar va qo‘lda yozilgan test natijalari qabul qilinmaydi! |
Yetib kelganda:
Quyidagi mamlakatlardan kelgan yo‘lovchilar Dubayga qo‘nayotganda qo‘shimcha PCR testidan o‘tishlari kerak: Angola, Argentina, Ozarbayjon, Bosniya va Gersegovina, Botsvana, Braziliya, Burundi, Kambodja, Kamerun, Chad, Chili, Kolumbiya, Demokratik Respublikasi Kongo, Kongo Respublikasi, Jibuti, Misr, Eritreya, Esvatini, Efiopiya, Gruziya, Gana, Gvineya, Indoneziya, Eron, Iroq, Kot-d'Ivuar, Iordaniya, Keniya, Qirg'iziston, Livan, Lesoto, Liberiya, Mavritaniya, Meksika, Marokash, Mozambik, Myanma, Namibiya, Nigeriya, Filippin, Rossiya Federatsiyasi, Ruanda, Senegal, Serra-Leone, Slovakiya, Somali, Somaliland, Janubiy Afrika, Janubiy Sudan, Sudan, Suriya, Tojikiston, Tanzaniya, Tunis, Turkiya, Turkmaniston, Uganda, Ukraina, O‘zbekiston, Vetnam, Zambiya yoki Zimbabve.
Agar Dubayga kelganingizda COVID-19 uchun PCR testini topshirishingiz kerak bo‘lsa, natijalaringizni olmaguningizcha siz karantinda qolasiz. Agar testingiz ijobiy bo‘lsa, siz 14 kunlik karantinga joylashtirilasiz. Shuningdek, Dubayga sayohat qilishdan oldin siz COVID19 – DXB Smart Appni (App Store, Google Play) yuklab olishingiz va Dubay sog‘liqni saqlash boshqarmasida ro‘yxatdan o‘tishingiz kerak boʻladi.
E'tibor bering (!) Agar siz Dubayga kelganingizda ikkinchi PCR testini topshirishingiz shart bo‘lmasa ham, siz tasodifiy ravishda boshqa test uchun tanlanasiz. Agar siz Dubayga kelganingizda tasodifiy ravishda ikkinchi sinov uchun tanlangan bo‘lsangiz, siz COVID19 – DXB Smart Appni yuklab olishingiz kerak bo‘ladi va natijalarni olmaguningizcha karantinda bo‘lasiz.
[ ! ] 12 yoshgacha bo‘lgan bolalar va o‘rta va og‘ir nogironlar* bo‘lgan yo‘lovchilar test sinovlaridan ozod qilinadi. |
* O‘rtacha va og‘ir nogironlikka nevrologik kasalliklar, shuningdek, intellektual yoki rivojlanish buzilishlari kiradi (masalan: o‘tkir orqa miya shikastlanishi, Altsgeymer kasalligi, amyotrofik lateral skleroz (ALS), ataksiya, autizm spektrining buzilishi (ASD), Bell falaji, miya shishi, miya anevrizmasi, miya yarim palsi, Daun sindromi, epilepsiya va tutqanoqlar).
Boshqa barcha yo‘lovchilar (jumladan, ko‘rish, eshitish yoki harakat qobiliyati zaif bo‘lganlar) zaruratga ko‘ra salbiy COVID-19 PCR testidan o‘tishi kerak.
E'tibor bering (!) PCR testi natijalari bilan sertifikat jo‘nab ketgan mamlakatda berilishi kerak. Biroq, BAAda berilgan salbiy PCR test natijalari, agar test natijasi siz sayohat qilayotgan mamlakat uchun amalda bo'lsa (48 yoki 72 soat) Dubayga qaytish uchun ishlatilishi mumkin. Cheklangan mamlakatdan Dubayga sayohat qilgan yo'lovchilar parvozdan 6 soat oldin aeroportda tezkor PCR testini topshirishlari kerak.
Agar imtihoningizning amal qilish muddati siz ketayotgan yoki kelayotgan mamlakatda farq qilsa, siz eng qattiq talablarga rioya qilishingiz kerak.

Для въезда в Дубай и Абу-Даби больше не нужны сертификаты о вакцинации и ПЦР-тесты
С 8 ноября 2022 года туристы, направляющимся в Дубай или из него и следующим через Дубай транзитом больше не должны предъявлять сертификат вакцинации от COVID‑19 или выполнять ПЦР‑тесты.
Пассажиры, путешествующие из Дубая или через Дубай, должны выполнять только требования к транзиту и требования ко въезду в страну назначения.
Чтобы вас допустили на рейс, вы должны выполнить требования всех стран, в которые направляетесь и в которых совершаете транзитную пересадку. Это касается вашей страны вылета, страны транзитной пересадки и конечного пункта назначения. Кроме того, могут действовать правила, касающиеся ваших недавних поездок.
В зависимости от гражданства вы можете получить визу по прибытии или заранее обратится за туристической визой в Иммиграционную службу Дубая до вылета.
07.11.2022
В ОАЭ снимают большую часть ковидных ограничений внутри страны
С 7 ноября 2022 года Объединенные Арабские Эмираты объявили о снятии всех ковидных ограничений и отмене всех мер предосторожности внутри страны
При проведении мероприятий, в частности, спортивных, зрелищных, культурно-массовых, за организаторами оставлено право вводить условия посещения в зависимости от эпидемиологической обстановки, типа или важности события.
ВАЖНО! Правила въезда пока что не меняются!
Также сохраняется пятидневный период изоляции для лиц, инфицированных COVID-19.
Информацию об этом опубликовали Управление по чрезвычайным ситуациям NCEMA и Gulf News.
26.02.2022
Правила для пассажиров, путешествующих в/из Дубая
Процедуры для пассажиров, летящих в/из/через Дубай часто меняются и поэтому мы подготовили здесь все, что вам нужно знать при планировании вашей поездки.
Изменения, вступившие в силу с 26 февраля 2022 года
Все пассажиры, прибывающие в Дубай
1. Должны заполнить DECLARATION FORM и загрузить мобильное приложение COVID19 – DXB Smart App (App Store, Google Play) и зарегистрироваться перед вылетом или по прибытии.
2. Все пассажиры (туристы/виза по прибытию), прибывающие в Дубай должны иметь при себе действующую медицинскую страховку, которая может быть использована в ОАЭ.
3. Всем транзитным/трансферным пассажирам, перелетающим через аэропорты Дубая, рекомендуется иметь при себе действующую медицинскую страховку.
4. Пройти ПЦР-тест на COVID-19 в утвержденной лаборатории в стране вылета. Предъявить распечатанную копию отрицательного результата на английском или арабском языке, чтобы быть допущенными на рейс. Электронные копии на мобильных телефонах и рукописные результаты тестов не принимаются.
5. Соблюдать меры предосторожности в отношении COVID-19, такие как:
Все пассажиры, вылетающие из Дубая
Все пассажиры, вылетающие из Дубая, должны соблюдать требования стран, через которые они летят транзитом, а также страны из конечного назначения.
Пассажиры, летящие транзитом через Дубай
Пассажирам не требуется предоставлять отрицательный результат ПЦР-теста на COVID-19 до вылета рейса в Дубай если:
Убедитесь (!), что вы можете выполнить все требования транзитных стран и конечного пункта назначения.
Если вы следуете транзитом через Дубай и ваше путешествие начинается в Бангладеше, Демократической Республике Конго, Эфиопии, Индии, Либерии, Непале, Пакистане, Сьерра-Леоне, Шри-Ланке, вы должны:
Пассажиры, путешествующие из стран, где требуется 48-часовой ПЦР-тест
Пассажиры, направляющиеся в Дубай из Египта, Эфиопии, Ирана, Ирака, Ливана, Российской Федерации, Узбекистана, Южного Судана, Судана, Таджикистана, Танзании, Турции, Уганды, Украины должны:
1. При регистрации на рейс предъявить один из следующих документов:*
* Все вышеуказанные документы должны быть распечатаны на английском/арабском языке и иметь QR-код.
2. По прибытию в аэропорт Дубай/Шаржа необходимо обязательное прохождение ПЦР тестирования в аэропорту.
3. До получения результата тестирования пассажир обязан находится на самоизоляции.
К пассажирам, путешествующим через Дубай из этих стран, применяются правила/условия, регулирующие любой дальнейший транзитный пункт или въезд в конечный пункт назначения этих пассажиров.
Пассажиры, путешествующие из стран, где требуется 72-часовой ПЦР-тест
Если вы являетесь резидентом ОАЭ или посетителем, прибывающим в Дубай из любой страны, не указанной ниже, вы должны предъявить отрицательный результат ПЦР-теста на COVID-19 (из теста, взятого в стране отправления не более чем за 72 часа до отправление вашего рейса в Дубай).
Требования к держателям резидентской визы ОАЭ
Если ваша резидентская виза выдана любым эмиратом кроме Дубая, вам необходимо будет подтвердить свой въезд / повторный въезд в ОАЭ на uaeentry.ica.gov.ae перед бронированием рейса. Без разрешения на въезд / повторный въезд в Дубай вы не будете допущены на рейс. Вы можете проверить действительность вашей визы по ссылке
Обратите внимание (!), что если у вас есть резидентская виза в ОАЭ, вы не должны находиться за пределами страны более 180 дней.
Граждане ОАЭ и родственники первой степени родства, возвращающиеся в Дубай
Граждане ОАЭ не обязаны проходить ПЦР-тест перед возвращением в Дубай, независимо от того откуда они летят и времени, проведенного там. Граждане ОАЭ будут проходить тест по прибытии в Дубай.
Это освобождение от требования пройти ПЦР-тестирование до прибытия в Дубай также распространяется на следующие категории пассажиров:
Эти пассажиры должны лететь тем же рейсом, что и их родственник или спонсор.
Пассажиры, путешествующие из стран Африки
С 29 ноября 2021 года до дальнейшего уведомления пассажиры, путешествующие из Ботсваны, Эсватини, Лесото, Мозамбика, Намибии, Южной Африки или Зимбабве, или следовавшие транзитом через эти страны в течение последних 14 дней, не будут допущены к въезду или транзиту через Дубай.
Это не относится к:
Исключенные категории пассажиров должны:
Выезд из Дубая в Ботсвану, Эсватини, Лесото, Мозамбик, Намибию, Южную Африку и Зимбабве разрешен. Однако гражданам ОАЭ запрещено въезжать в эти страны за следующими исключениями:
Пассажиры, путешествующие из Нигерии, Уганды, Вьетнама или Замбии
Начиная с 27 ноября 2021 года, пассажиры, которые находились в Нигерии, Уганде, Вьетнаме, Замбии или следовали транзитом через них в течение последних 14 дней, смогут отправиться в Дубай, только по предъявлении распечатанной копии отрицательного результата ПЦР-теста на COVID-19 (с отображением QR-кода) на английском или арабском языке, сданного в стране вылета в утвержденном медицинском учреждении не более чем за 72 часа до вылета их рейса в Дубай.
Пассажирам не требуется проходить экспресс ПЦР-тест в аэропорту вылета, но они должны пройти ПЦР-тест по прибытии в Дубай.
Резидентам ОАЭ для возвращения в ОАЭ не требуется разрешение, выданное Генеральным управлением по делам резидентов и иностранных граждан (GDRFA) или Федеральным управления по вопросам личности и гражданства (ICA).
Пассажиры, прибывающие из Египта или Ливана
Пассажиры, прибывающие в Дубай из Египта или Ливана должны предъявить распечатанную копию отрицательного результата ПЦР-теста на COVID-19 на английском или арабском языке, проведенного в сертифицированной лаборатории (в стране, из которой они путешествуют) не более чем за 72 часа до вылета своего рейса в Дубай. Результат теста должен отображать QR-код.
Пассажиры, путешествующие из стран без ограничений
Если вы являетесь резидентом ОАЭ или прибываете в ОАЭ из страны без ограничений, следует предоставить отрицательный результат ПЦР-теста на COVID-19, проведенного в стране вылета, не более чем за 72 часа до вылета вашего рейса в Дубай.
Пассажиры, прибывающие из следующих стран, также должны будут пройти дополнительный ПЦР-тест при посадке в Дубае: Ангола, Аргентина, Азербайджан, Босния и Герцеговина, Бразилия, Камбоджа, Чили, Джибути, Египет, Эритрея, Грузия, Гана, Гвинея, Иран, Ирак, Кот-д'Ивуар, Иордания, Кения, Кыргызстан, Ливан, Марокко, Мьянма, Филиппины, Румыния , Российская Федерация, Руанда, Сенегал, Словакия, Сомали, Сомалиленд, Южный Судан, Сирия, Таджикистан, Танзания, Тунис, Турция, Туркменистан, Узбекистан, Украина.
Пассажиры, путешествующие из стран с ограничениями
Пассажирам, которые находились в/или летели транзитом через страны с ограничениями (Афганистан, Бангладеш, Индия, Непал, Пакистан, Шри-Ланка и Судан) в течение последних 14 дней будет разрешено совершить поездку в Дубай при наличии у них любого типа визы и/или разрешения на въезд (предоставленного соответствующим органом в ОАЭ) и при соблюдении следующих требований к въезду:
Пассажиры, вылетающие из любой из перечисленных выше стран через одну из этих стран с ограничениями, должны пройти экспресс ПЦР-тест в транзитном пункте за 6 часов до вылета рейса в Дубай или в пункте отправления за 6 часов до вылета, если они не входили в транзитный пункт.
Пассажиры, вылетающие из страны, не указанной выше, через страну с ограничениями, должны пройти экспресс ПЦР-тест в транзитном пункте за 6 часов до вылета рейса в Дубай (в том случае если они входили в транзитный пункт).
Пассажиры, которые не могут выполнить все указанные выше требования к въезду, должны находиться 14 дней в стране без ограничений, прежде чем отправиться в Дубай.
ПЦР-тестирование
Перед вылетом:
[ ! ] Электронные копии на мобильных телефонах и рукописные результаты тестов не принимаются! |
По прибытии:
Прибывающие пассажиры из следующих стран должны будут пройти дополнительный ПЦР-тест при посадке в Дубае: Ангола, Аргентина, Азербайджан, Босния и Герцеговина, Ботсвана, Бразилия, Бурунди, Камбоджа, Камерун, Чад, Чили, Колумбия, Демократическая Республика Конго, Республика Конго, Джибути, Египет, Эритрея, Эсватини, Эфиопия, Грузия, Гана , Гвинея, Индонезия, Иран, Ирак, Кот-д'Ивуар, Иордания, Кения, Кыргызстан, Ливан, Лесото, Либерия, Мавритания, Мексика, Марокко, Мозамбик, Мьянма, Намибия, Нигерия, Филиппины, Российская Федерация, Руанда, Сенегал, Сьерра-Леоне, Словакия, Сомали, Сомалиленд, Южная Африка, Южный Судан, Судан, Сирия, Таджикистан, Танзания, Тунис, Турция, Туркменистан, Уганда, Украина, Узбекистан, Вьетнам, Замбия или Зимбабве.
Если вам необходимо пройти ПЦР-тест на COVID-19 по прибытии в Дубай, вы будете помещены на карантин, пока вы не получите свои результаты. Если ваш тест будет положительным вы будете помещены на 14-дневный карантин. Вам также будет необходимо загрузить приложение COVID19 – DXB Smart App (App Store, Google Play) и зарегистрироваться в Управлении здравоохранения Дубая перед поездкой в Дубай.
Обратите внимание (!), что даже если вам не требуется проходить второй тест ПЦР по прибытии в Дубай, вы можете быть выбраны случайным образом для прохождения еще одного теста. Если вы были выбраны случайным образом для прохождения второго теста по прибытии в Дубай, вам нужно будет загрузить приложение COVID19 – DXB Smart и вы будете помещены на карантин, пока не получите свои результаты.
[ ! ] Дети в возрасте до 12 лет и пассажиры с ограниченными физическими возможностями от умеренной до тяжелой степени* освобождаются от тестирования. |
* к инвалидности от умеренной до тяжелой степени относятся неврологические расстройства, а также нарушения интеллекта или развития (например: острое повреждение спинного мозга, болезнь Альцгеймера, боковой амиотрофический склероз (БАС), атаксия, расстройство аутистического спектра (РАС), паралич Белла, опухоль головного мозга, церебральная аневризма, церебральный паралич, синдром Дауна, эпилепсия и судороги).
Все остальные пассажиры (в том числе инвалиды по зрению, слуху или с ограниченными физическими возможностями) должны иметь отрицательный результат ПЦР-теста на COVID-19 в соответствии с требованиями.
Обратите внимание (!), что сертификат с результатами ПЦР-теста, должен быть выдан в стране вылета. Однако отрицательные результаты ПЦР-теста, выданные в ОАЭ, могут быть использованы для возвращения в Дубай, если результат теста все еще действителен для страны, из которой вы путешествуете (либо 48, либо 72 часа). Пассажиры, направляющиеся в Дубай из страны с ограничениями, все равно должны сдать экспресс ПЦР-тест в аэропорту за 6 часов до вылета.
Если срок действия вашего теста отличается в той стране, из которой вы отправляетесь или в которую вы прибываете, вы должны соблюдать наиболее строгие требования.