S7 Airlines aviakompaniyasi Volgograddan Farg‘onaga parvozni yo‘lga qo‘ydi
Rossiyaning "S7 Airlines" (Sibir) aviakompaniyasi "Volgograd – Farg‘ona – Volgograd" yo‘nalishi bo‘yicha parvozni yo‘lga qo‘ydi. Bu haqda Uzbekistan Airports matbuot xizmati xabar berdi.
Birinchi parvoz 7 dekabr kuni amalga oshirildi: S7 samolyoti Farg‘ona xalqaro aeroportiga qo‘ndi, an’anaga ko‘ra, u suv archasi bilan tantanali ravishda kutib olindi.
"Volgograd – Farg‘ona – Volgograd" yo‘nalishi bo‘yicha reyslar seshanba kunlari 174 o‘rinli qulay Airbus 320 samolyotida amalga oshiriladi. Volgograd xalqaro aeroporti matbuot xizmati xabariga ko‘ra, aviatashuvchining samolyotlari soat 06:25 da uchib, 15:10 da qaytib keladi. Bir yo'nalishda sayohat vaqti 3 soat 35 minutni tashkil qiladi.
Parvoz dasturi kuz-qish mavsumining oxirigacha - 2022-yilning 22-martigacha yakunlanadi.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq O‘zbekiston Transport vazirligi matbuot xizmati Rossiya aviakompaniyalarining Respublikaga muntazam qatnovlarining qishki jadvali tasdiqlangani haqida xabar bergan edi. Jadvalga koʻra, S7 Airlines aviakompaniyasi Oʻzbekistonga Rossiyaning uchta shahri – Moskva, Novosibirsk va Irkutskdan parvozlarni amalga oshiradi. Aviakompaniya Nijniy Novgoroddan Urganchga va teskari muntazam reyslarni ham yo‘lga qo‘ydi.
Eslatib o‘tamiz, O‘zbekistonga kirish uchun koronavirusga PCR testi salbiy natija bergan sertifikat taqdim etish kerak. Test O‘zbekistonga kirishdan 72 soat oldin o‘tkazilishi kerak.

Авиакомпания «S7 Airlines» запустила рейс из Волгограда в Фергану
Российская авиакомпания «S7 Airlines» (Сибирь) запустила рейс по маршруту: Волгоград – Фергана – Волгоград. Об этом сообщила пресс-служба Uzbekistan Airports.
Первый рейс был совершен 7 декабря: в международном аэропорту Ферганы приземлился самолет S7, который, по традиции, торжественно встретили водной аркой.
Рейсы по маршруту «Волгоград – Фергана – Волгоград» будут выполняться по вторникам на комфортабельных Airbus 320, вместимость которых составляет 174 кресла. Как сообщили в пресс-службе международного аэропорта Волгоград, вылетать из него самолеты авиаперевозчика будут в 06:25, прилетать обратно – в 15:10. Время в пути в одном направлении составит 3 часа 35 минут.
Полетная программа сформирована до конца осенне-зимнего периода – до 22 марта 2022 года.
Ранее пресс-служба Министерства транспорта Узбекистана сообщила об утверждении зимнего графика регулярных рейсов российских авиакомпаний в Республику. Согласно графику, S7 Airlines выполняет рейсы в Узбекистан из трех российских городов – Москвы, Новосибирска и Иркутска. А также авиакомпания запустила регулярные рейсы из Нижнего Новгорода в Ургенч и обратно.
Напоминаем, что для въезда в Узбекистан необходимо предъявить справку с отрицательным результатом ПЦР-теста на коронавирус. Тест должен быть сделан менее чем за 72 часа до въезда в Узбекистан.