S7 Airlines aviakompaniyasi Volgograddan Farg‘onaga parvozni yo‘lga qo‘ydi
Rossiyaning "S7 Airlines" (Sibir) aviakompaniyasi "Volgograd – Farg‘ona – Volgograd" yo‘nalishi bo‘yicha parvozni yo‘lga qo‘ydi. Bu haqda Uzbekistan Airports matbuot xizmati xabar berdi.
Birinchi parvoz 7 dekabr kuni amalga oshirildi: S7 samolyoti Farg‘ona xalqaro aeroportiga qo‘ndi, an’anaga ko‘ra, u suv archasi bilan tantanali ravishda kutib olindi.
"Volgograd – Farg‘ona – Volgograd" yo‘nalishi bo‘yicha reyslar seshanba kunlari 174 o‘rinli qulay Airbus 320 samolyotida amalga oshiriladi. Volgograd xalqaro aeroporti matbuot xizmati xabariga ko‘ra, aviatashuvchining samolyotlari soat 06:25 da uchib, 15:10 da qaytib keladi. Bir yo'nalishda sayohat vaqti 3 soat 35 minutni tashkil qiladi.
Parvoz dasturi kuz-qish mavsumining oxirigacha - 2022-yilning 22-martigacha yakunlanadi.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq O‘zbekiston Transport vazirligi matbuot xizmati Rossiya aviakompaniyalarining Respublikaga muntazam qatnovlarining qishki jadvali tasdiqlangani haqida xabar bergan edi. Jadvalga koʻra, S7 Airlines aviakompaniyasi Oʻzbekistonga Rossiyaning uchta shahri – Moskva, Novosibirsk va Irkutskdan parvozlarni amalga oshiradi. Aviakompaniya Nijniy Novgoroddan Urganchga va teskari muntazam reyslarni ham yo‘lga qo‘ydi.
Eslatib o‘tamiz, O‘zbekistonga kirish uchun koronavirusga PCR testi salbiy natija bergan sertifikat taqdim etish kerak. Test O‘zbekistonga kirishdan 72 soat oldin o‘tkazilishi kerak.

S7 Airlines launched a flight from Volgograd to Fergana
The Russian airline "S7 Airlines" (Siberia) has launched a flight on the route "Volgograd – Fergana – Volgograd". This was reported by the press service of Uzbekistan Airports.
The first flight was made on December 7: an S7 plane landed at the Fergana international airport, which, according to tradition, was solemnly greeted with a water arch.
Flights on the route "Volgograd – Fergana – Volgograd" will be operated on Tuesdays on a comfortable Airbus 320 with a capacity of 174 seats. According to the press service of the Volgograd international airport, the air carrier's planes will take off at 06:25 and arrive back at 15:10. Travel time in one direction will be 3 hours 35 minutes.
The flight program is completed by the end of the autumn-winter period – until March 22, 2022.
Earlier, the press service of the Ministry of Transport of Uzbekistan announced the approval of the winter schedule of regular flights of Russian airlines to the Republic. According to the schedule, S7 Airlines operates flights to Uzbekistan from three Russian cities - Moscow, Novosibirsk and Irkutsk. The airline also launched regular flights from Nizhny Novgorod to Urgench and back.
We remind you that in order to enter Uzbekistan, you must present a certificate with a negative result of a PCR test for coronavirus. The test must be done less than 72 hours before entering Uzbekistan.