O‘zbekiston fuqarolari uchun Hindistonga reysni ro‘yxatdan o‘tkazishda muhim ma'lumotlar
Hindiston hukumati qaroriga ko‘ra, 2022-yil 27-mart soat 00:00 dan boshlab O‘zbekiston va Hindiston o‘rtasida muntazam aviaqatnovlar tiklanadi
Hindistonga kirmoqchi bo‘lgan yo‘lovchilar, millatidan qat'i nazar, Hindistonning quyidagi talablariga rioya qilishlari kerak:
[ ! ] Anketa Hindistonga parvoz uchun "ACCEPTED" maqomi berilgandan keyingina haqiqiy hisoblanadi |
Hindistonga reysni ro‘yxatdan o‘tkazish uchun har bir O‘zbekiston fuqarosi:
[ ! ] Ushbu talablarni bajarmagan yo‘lovchilar reysga ro‘yxatdan o‘tishga ruxsat etilmaydi! |
2022-yil 11-yanvardan boshlab Hindistonda emlash holatidan qat'i nazar, barcha xorijiy sayyohlar uchun bir haftalik majburiy karantin joriy etiladi
2022-yilning 7-yanvarida Hindiston hukumati "omikron" bilan kasallanish holatlari ko‘payishi fonida xorijlik sayyohlarning kirishi qoidalarini qayta ko‘rib chiqdi.
Yangiliklarga (Hindiston Sog‘liqni saqlash vazirligining yangilangan protokoli) ko‘ra, Hindistonga kelgan barcha chet ellik mehmonlar, emlash holatidan qat'i nazar, 7 kunlik karantindan o‘tishlari kerak bo‘ladi. 8-kuni siz PCR testini topshirishingiz va uning natijalarini maxsus Air Suvidha portaliga yuklashingiz kerak. Xuddi shu joyda, jo‘nashdan oldin so‘rovnomani to‘ldirishingiz kerak bo‘ladi, unda siz o‘zingizning ma'lumotlaringizni, shu jumladan sayyohning so‘nggi 2 hafta ichida tashrif buyurgan mamlakatlari haqidagi ma'lumotlarni ko‘rsatasiz.
Avvalroq Sputnik V tomonidan emlangan sayyohlar karantindan chiqarilgan (faqat emlanmaganlar izolyatsiyaga yuborilgan). Biroq, endi hamma bir hafta mehmonxonada o‘tkazishi kerak bo‘ladi. Shu bilan birga, siz mehmonxona infratuzilmasidan foydalanishingiz mumkin, ammo yashash joyini tark etish qat'iyan man etiladi.
Hindistonga kelgan sayyohlar yana bir PCR testini topshirishlari va aeroportda natijalarni kutishlari kerak. Testni Air Suvidha portali orqali onlayn tarzda oldindan bron qilish mumkin. Kelganingizdan so‘ng, mobil qurilmangizga Aarogya Setu ilovasini (Google Play, App Store) o‘rnatishingiz kerak – natijalar u erda keladi.
Agar test salbiy bo‘lsa:
Agar test ijobiy bo‘lsa:
[ ! ] Infektsiyalanganlar bilan aloqada bo‘lganlar o‘z-o‘zidan karantinga olinishi kerak. |
5 yoshgacha bo‘lgan bolalar kelishidan oldin ham, keyin ham sinovdan ozod qilinadi. Ammo (!) agar ular kelganida yoki karantin davrida COVID-19 alomatlarini ko‘rsatsa, ular belgilangan protokol bo‘yicha tekshirilishi va davolanishi kerak bo‘ladi.
PCR testlariga qo‘yiladigan talablar to‘g‘ridan-to‘g‘ri va ulanish reyslarida, masalan, Sharja orqali Goa shahriga sayohat qiluvchi sayohatchilarga ham tegishli. Sayyohlar nafaqat aeroportda Goaga kelganlarida, balki Goada bo‘lishlarining 8-kunida ham testdan o‘tishlari kerak. Ikkinchi testning narxi $ 24 (to‘lov faqat naqd pulda). Sayyohlar yetib kelgach, o‘zlari yoki mehmonxonada ikkinchi PCR testini qayerda topshirishlari mumkinligi haqida transfer orqali xabardor qilinadi.
Goada yangi koronavirus holatlari ko‘payishi munosabati bilan tungi komendantlik soati joriy etildi. 23:00 dan 06:00 gacha ko‘chaga chiqishga ruxsat berilmaydi. Ushbu qoida qancha davom etishi hali e'lon qilinmagan.
Shtat cheklovlarga ega: barlar, kazinolar va restoranlar faqat emlash sertifikati yoki salbiy test natijasi bo'lgan mehmonlarni qabul qiladi.

Important information for citizens of Uzbekistan during check-in for a flight to India
According to the decision of the Government of India, starting from 00:00 on March 27, 2022, regular flights between Uzbekistan and India are resumed
Passengers intending to enter India, regardless of nationality, must comply with the following Indian requirements:
The questionnaire is considered valid for a flight to India only after it has been assigned the status "ACCEPTED"
Each citizen of Uzbekistan to check in for a flight to India must provide:
Passengers who do not fulfill these requirements will not be allowed to check in for the flight!
01/11/2022
From 11 January 2022, India will introduce a mandatory weekly quarantine for all foreign tourists, regardless of vaccination status
On January 7, 2022, the Indian government revised the rules for the entry of foreign tourists against the background of an increase in cases of infection with omicron.
According to the innovations (updated protocol of the Indian Ministry of Health), all foreign guests arriving in India, regardless of their vaccination status, will be required to undergo a 7-day quarantine. On the 8th day, it is necessary to pass the PCR test and upload its results to the special Air Suvidha portal. There you will also need to fill out a questionnaire before departure, where you indicate your data, including information about the countries that the tourist has visited in the last 2 weeks.
Previously, tourists vaccinated with "Sputnik V" were exempted from quarantine (only those who had not been vaccinated were sent for isolation). Now, however, everyone will have to spend a week at the hotel. At the same time, it is possible to use the hotel infrastructure, but leaving the place of residence is strictly prohibited.
Upon arrival in India, tourists will have to take another PCR test and wait for its results at the airport. The test can be pre-booked online through the Air Suvidha portal. Upon arrival, you need to install the Aarogya Setu application (Google Play, App Store) on your mobile device – the results will come there.
If the test is negative:
If the test is positive:
Those in contact with the sick will have to be in home quarantine.
Children under 5 years of age are exempt from testing both before and after arrival. However (!), If upon arrival or during the quarantine period they show symptoms of COVID-19, they will need to be tested and treated in accordance with the established protocol.
Requirements for PCR tests also apply to travelers traveling to Goa with direct and connecting flights, for example, via Sharjah. Tourists need to pass the test not only upon arrival in Goa at the airport, but also on the 8th day of their stay in Goa. The cost of the second test is from $ 24 (payment only in cash). Tourists, upon arrival by transfer, will be informed about where they can take the second PCR test on their own or at the hotel.
Goa has imposed a night curfew due to the rise in new cases of coronavirus. You cannot go outside from 23 pm to 6 am. How long this rule will last has not yet been announced.
The state has restrictions: bars, casinos and restaurants only accept guests who have vaccination certificates or negative test results.